anasayfa Sipariş Takibi Site Haritası
Müşteri Hizmetleri İletişim
 
Arama
Giriş Yap    Üye Ol     
   

Ana Sayfa >  Bebek &... >  Hobi &... >  Kumandal... >  Kara RC... >  Kara Rc... >  LOSB0015I / LST2 MONSTER TRUCKeNiyial.com
LOSB0015I / LST2 MONSTER TRUCK

Daha büyük resmi gör

LOSB0015I / LST2 MONSTER TRUCK
 
Fiyat
1.168,20TL
KDV Dahil
Havale Fiyatı 2 1.144,84TL
KDV Dahil
UPS Kapıda Ödeme 1.173,00TL
KDV Dahil
PTT Kapıda Ödeme 1.169,20TL
KDV Dahil
Stokta Yok

 
 
Açıklama
Taksit Seçenekleri
Resimler
Arkadaşına Gönder

 

 

LST2 yüksek beygir gücü ve süper dizaynı ile gelecek jenerasyon super truck larını bugünden size getirmektedir.
Losi nin "2005 truck of the year " ödülü almış modelinden geliştirilen, bir üst seviye performansa çıkarılan LST2 yeni dizayn .427 March motoru, yeni dizayn şaftı, güçlendirilmiş dingilleri,  20mm anodize aluminyumdan tekerlek bijonları, aluminyum difransiyel kutusu, 420 serisi jantlar ve yarış lastikleri ile umulmadık bir performans gösterir. Aluminyum debriyaj balataları uzun ve sağlam pozitif bir hız sağlar. Yepyeni dizaynı ile devrim yaratacak transmisyon sistemi 40 milin üzerindeki süratlerde kayalara tırmanırken veya bozuk satıhlardan giderken gücü sabit tutar. Dijital Team Losi kumanda ve alıcı  ile kontrolu hiç bir zaman kaybetmezsiniz.sağlam şasesi we tüm dünyaya kendini kanıtlamış bir araçtır

Yaklaşık bir buçuk yıl önce Team Losi, Losi Süper Truck(LST) ile dev araba halkasına girmişlerdir. Şimdi fanlar için revize edilmiş araç versiyonunu gündeme getirmişlerdir. Bununla birlikte, araba için ilk başta gözle görünenden daha basit bir şeyler vardır. Team Losi müşterileri dinlemektedir ve komple araç için onların istediklerini vermek için elinden geleni yapmıştır. Team Losi gelişmeleri nasıl değerlendirmiştir? Şimdi bunu öğrenme zamanı. Öncelikle aracın hızlı bir şekilde incelemek için parçalara ayıracağız ve daha sonra yeniden monte edeceğiz ve nasıl performans sağladığını görmek için en yakın piste gideceğiz. Kaldırılmamış bir taş ve fethedilmemiş bir yer bırakmayacağız. LST2’ nin Losi’ nin iddilarını destekleyip desteklemediğine bakalım!

Model Adı: Team Losi LST2

Parça No: LOSB0015

Fiyat: 1.049 YTL

Türü: 1/8 Skala 4WD Nitro Dev Araç

Uzunluk: 21.0’’ (533mm)

Genişlik: Yaklaşık 13’’ (470mm)

Ağırlık: Yaklaşık 13 lbs (5.9kg)

Aks mesafesi: 14.2’’ (361mm)

Güç aktarımı: Dört Teker Çekişli, CVD-Stil Akslar ve Miller

Şoklar: Vidalı Alüminyum

Tekerler: 4.25x3.5’’ (108x89mm) Plastik Dish-Stili

Lastikler: 6.5X3.9’’ (165x99mm) Nervürlü Model

Şasi: İki Katlı Alüminyum

Motor: Mach 427 (.427cc/.26 ci)

Yakıt Deposu: Gömme Primer Düğmeli 220cc

Telsiz: 75MHz FM Sentezli

 

 Ayrıca Gerekli Olan Malzemeler

8 AA Batarya veya Verici Kutusu

Standart 6-pilli Şarj Edilebilir Batarya Kutusu

Standart 6-pilli kutuyu şarj edebilme kapasitesi bulunan pik Şarj Aleti

Hava Filtresi Yağı (Filtre daha önceden yağlanmıştır fakat daha yeniden yağlama gerekecektir)

Losi LST platformunun ikinci gövdesi öncekinden daha fazla gövde odaklıdır. Bu kez daha önce kullanılan araç-benzeri Losi gövdesinin yerine şasiyi kullanan stadyum araç stili gövdeyi bulacaksınız. Alevli boya temasının yerini önceki gövdede kullanılan parçalı görünüm alır. LST2 kırmızı arka planla gelmiştir ve şık yarış hissi verir. Tüm yuvalara ve oyuklara zaten dikkat edilmiştir fakat ön camdaki soğutucu yuva hariçtir. Gövdenin ayrıca fabrikada yapıştırılmış etiketleri de vardır. Bu gövdenin tasarımı Losi için kesinlikle önceki versiyonu bertaraf eder. Daha önce olduğu gibi işletim ve bakım özelliklerini içeren birçok belge alacaksınız. Bu konu ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi içeren bu kılavuzu araç ile çalışırken elinizin altında bulundurun. Bununla birlikte hemen başlamak isteyenler için ise Losi en önemli bilgileri içeren belgeleri de dahil etmektedir.

Gövde zaten birçok çıkartma ile birlikte geldiği için dahil olan etiketleri daha sonrası için kenara koydum. Muhteşem görünümlü alevleri saklayamadım. Ayrıca diper gövdeyi boyarken daha sonrası için birçok çıkarmam mevcuttur. Bununla birlikte şayet aracın üzerine birkaç tane daha yapıştırmak istiyorsanız hiç durmayın! Birkaç gövdeyi süsleyebilecek yeterince çıkartma vardır.

Team Losi birkaç aksesuar daha saklamaktadır. Daha önce dahil edilen malzemelerin yanı sıra dahil olan gövde için bir kanat daha alacaksınız. Ayrıca aracın etrafında bulunan birçok somuna yardımcı olabilmesi için çok hoş bir dört yönlü somun anahtarı da bulacaksınız. Bu kez 5-pilli alıcı kutusu wall şarj aletinin yanı sıra standart bir ekipmandır. Elbette rotatif başlangıç ünitesi ve temel aletler de dahildir!

Aracı kutusundan çıkardığınızda muhtemelen ilk karşılaşacağınız şey yeni Mach 427 Motordur. Turuncu başlık arabanın aksine farklı renktedir ve gerçekten güzel görünmektedir. LST’ nin görünümü değişmemiştir, ve çok iyi çalışmaktadır. Servo ile birlikte ön kısımda alıcıyı göreceksiniz. Transmisyon ve motor yakın deposunun hemen arkasına şasinin ortasına monte edilmiştir. Yeni Mach 427 için uygun halge getirilen ve ayarlanan hortum arabanın sol-el kısmında sallanmaktadır ve kablo tutucu ile sabitlenmiştir. Arabanın alt kısmına baktığınız takdirde arabayı kumanda eden ve kontrol eden çift servoyu göreceksiniz. Ayrıca arabanın geneline yeteri miktarda güç ve esneklik saplayan 2.5mm üçlü alüminyum bağlantı tablası da göreceksiniz. Arabanın şasi levhasının arkasında yer alan yuva şayet o yöne gitmek isterseniz arka kumanda servosunu kolaylaştırmak için oradadır. Bununla birlikte, LST2’ nin çok önemli değişiklikleri olduğundan arka kumandayı kurmak biraz zor olacaktır. Yine de bunun büyük bir sorun olduğunu sanmıyorum, zaten birçok kişi ilk kez bu seçeneği kullanmayı tercih etti. Bu gerçekten inanılmaz yoğun trafik için faydalıdır ve yüksek hızda aracı hızlandırır.

Arabanın ön ve arka kısmı hemen hemen aynıdır ve birçok aynı bileşeni paylaşmaktadırlar. Her ikisi arasındaki en büyük fark şokların ön dış-yan kısma ve arka tarafta iç kısma monte edilmesi gerçeğidir. Arabanın dört bir tarafındaki parçaların çoğunun uluslar arası olması büyük bir artıdır. Ayrıca keskin gözler diferansiyellerin bu kez sportif alüminyum olduğunu görebilirler. LST2 üzerindeki süspansiyon kolu yaklaşımı hem üst hem de alt kolu kullanır. Bu kez arka süspansiyon kolları yalnızca sabit uç ayarları ile taşıyıcı kullanmaktadır. Bu, dayanıklılığı artırmak için yapılırken arabanın arka uç açısını ayarlamama yardımcı olması için arka kısmın kullanıldığını belirtmem gerekir. Arka aks taşıyıcı aks milini desteklemek için 15x21x4 mmiç rulman ve 8x16x4 mm dış rulman kullanarak 4mm pimler ile süspansiyon kolları üzerine tutuşturulur.

Ön süspansiyon kolu seti, direksiyon bağlantısı olduğundan arkadan biraz farklıdır. Üst ve alt kollar aynı iken dış uç yaklaşımı arkada kullanılan kurulumdan çok farklıdır. Kolların uçları c-göbeğini destekler ve kumanda bloğu c-göbeğinin içinde mükemmel uyum sağlar. İki büyük tespit parçası cıvatası üzerindeki kumanda bloğu pivotları c-göbeğinin yukarısından aşağıya doğru çalışır. 4mm’ lik süspansiyon pimic-göbeğini süspansiyon kollarına bağlar ve diğer uzun çift olan ise süspansiyon kollarını şasiye bağlar.

 

Hem ön hem de süspansiyon kolları önceki tasarımının dayanıklılığını artırmak için yapılan değişiklikleri de kapsar. Kollar özellikle fazla basınç gören bölgelerde daha kalındır. Ayrıca süspansiyon pimleri etrafındaki malzeme arabanın dayanıklılığını artırır.

 

Direksiyon göbeğinin arka kısımdaki gibi mili desteklemesi için iki rulmanı vardır. Kullanılan rulmanlar arkadakine benzemektedir. Arabanın hem ön hem de arkasında yer alan mil seti CVD-stilli ünitedir ve 5 mm çapında olan mili içermektedir. Aks milinin 8 mm çapı vardır ve orijinal LST üzerindeki aks millerini küçültür. Orijinal LST’ yi test ederken herhangi bir sorun yaşamadım ama miller kuvvetlendirmeden önce sadece birkaç ürün sahibinin görmek istediği bölgededir. Team Losi, LST’ nin planlama aşamaları boyunca bunu dinlemiştir ve bu bölgedeki ilerlemelerin geliştirilecek olanlar listesine dahil edildiğinden emin olmuştur. Yalnızca aks milinin çapı 8mm’ ye yükselmemiştir, şimdi mil bağlantısı tamamıyla büyük iç rulmanın içine dahil edilmiştir. Bu da diğer araç platformlarında sık sık görülen eski güç aktarma organları yaklaşımı üzerinde büyük miktarda artar güç sağlar.

Milleri incelerken son bir kalem daha dikkatinizi çekebilir. Bu da bu kez 1/8 ölçeğinde buggy-stili adaptörleri kullanan LST’ dir. Bu yaklaşım monster araç dünyasında gittikçe yer edinmektedir çünkü bu adaptörün geniş ebadı tekerlere yükün daha iyi ulaştırılmasına yardımcı olur. Ayrıca aks başını tutturmak için kullanılan bir set vida ile birlikte Pro-Line adaptörler gibi çözümlerin tercih edilmesinden ziyade gerçek bir buggy-stil yaklaşımı kullandığı için Losi’ ye yüksek puan verdim. Bununla birlikte aynı zamanda LST2 üzerinde 20mm heks kullanılması fikrini kabul etmiyorum. Losi kurulumu kurşun geçirmez kullanmasına rağmen siz yalnızca tekerlekleri kullanmaya yetkilisiniz. Şayet 23mm heks kullanılmış olsaydı LST’ nin mevcut daha fazla büyük teker seçeneği olurdu. Şayet 14mm heks adaptör kullanıyorsanız hiçbir zaman yalnız değilsiniz. Losi, 8mm milleri muhafaza ederken 14mm heks için imal edilen tekerlekleri kullanmanıza imkan tanıyan 14mm heks adaptör sunmaktadır. Bu da şayet elinizde mevcut birkaç tane var ise LST2 üzerindeki mevcut tekerleri ve lastikleri kullanmanıza imkan tanır. 14mm adaptör parça numarası LOSB3514’ dür. Heks adaptörleri ile ilgili en iyi nokta standart araba dört-yönlü somun anahtarına uyum sağlayan 17mm’ lik somun kullanmasıdır. Bununla birlikte, birçok araba vida somunu Losi tekerleklerine uygun değildir, bu yüzden dahil olan vida somununu değiştirmeyi tercih ederseniz bunu göz önünde bulundurun. Losi daha önce kullanmış olduğu ters dişli yaklaşımından vazgeçmiştir ve bun görmek beni memnun etmiştir. Bu kullanımın arkasında yatan gerekçe mantıklı olsa da daha fazla parçanın stoklanmasını gerektirmektedir ve kutudan çıkarırken arabanın bir tarafının sol dişli kullandığını hiç hatırlamıyorum. Daha önceki gibi LST2 yalnızca ana süspansiyon pimi destek parçalarını kullanmamaktadır. Bunun yerine daha büyük bir alüminyum destek parçası düzgün bir şekilde bir araya konumlanmış olan tüm dört pimi tutar. Bu da araç sürülürken basınca maruz kalması muhtemel bölgelerde oldukça fazla dayanıklılık sağlar. Dört set 4 mm paslanmaz çelik pimi süspansiyon kollarını yerinde tutar ve alüminyum destek parçası da dört vida ile bölmeli alana sıkıca tutturulur. LST’ nin önceki versiyonu gibi alüminyum destek parçası çıkarıldığında diferansiyel erişim oldukça kolay hale gelir. Bu araç hızlı bir şekilde diferansiyel değişim veya bakımı kolaylaştırma kabiliyeti açısından diğerlerini gölgede bırakır.

 

Daha önce de dediğim gibi LST2 alüminyum diferansiyel kaplarda ortaya çıkar. Bu Losi açısından kutu dışında muhteşem bir gelişmedir çünkü daha önce kullanılan plastik diferansiyel kaplar uzun vadede basınç yüzünden kırılma eğilimindedirler. Alüminyum diferansiyel kaplar LST sahiplerinin çoğunun daha önce gerçekleştirdiği iyileştirmelerden biridir, bu da Losi’ nin müşterilerinin gelişmiş görmek istediklerine önem gösterdiğini göstermektedir. Komple 8x16 mm rulman seti gövdesinin içerisindeki halka ve pinyon dişlilerini destekler. Diferansiyel ünite, daha önce aldığınız alüminyum gövde ile aynıdır. Bununla ilgili herhangi bir sorun yoktur fakat altı-dişli diferansiyel birinci sınıftır. Fabrikadan gres yağı doldurulmuş şekilde ve mühürlü olarak gelir, bu da diferansiyel yağ ile istediğiniz gibi araca ayar yapmanıza imkan tanır. Bu durumda araç hem yoğun trafikte hem de yarış ortamında daha iyi çalışır.

 

LST aficionados, LST2 üzerindeki dört büyük ebatlı şokun geri dönüşü görmekten büyük memnuniyet duyacaktır. Bu büyük şoklar bu hafif 1/8 ölçekli arabanın yalnızca dört şok kullanarak çalışmasının ve sahibinin çok kolay bir şekilde genel görünümü korumasının arkasında yatan sebeptir. Şokların başarısına rağmen Losi bunu yalnızca LST’ den getirmemiştir. Bu, daha önceleri yalnızca bir seçenek iken bu kez dişli ön yükleme çubuğunu ve gövdeleri de kapsamaktadır. Yay artık şok kapağına herhangi bir basınç yapmadığından ötürü Losi plastik versiyonları kullanabilmiştir. Orijinal LST’ nin kullandığı alüminyumlardan daha sıkı göründüğü için bu kapakların zayıf olduğunu düşünme gafletine düşmeyin!

 

Şokun içerisinde sanki silahlı saldırı ile vurulmuş gibi gözüken piston başlığı şeklindeki aşina görüntüyü göreceksiniz. Yirmiden fazla yuvası olan piston başlığı şok sıkışırken şok yağının pürüzsüz bir şekilde bir hazneden diğerine geçişine imkan tanır sürekli azalma özelliği sağlar. Süper kalın 4 mm paslanmaz çelik şok şaftı, plastik rot ucu yuvasıdır ve şokun yer ile olan uzunluğunu değiştirmesini izin verir. Şokun süspansiyon üzerindeki etkisinin değiştirilmesini kolaylaştırmak için, Losi süspansiyon kolu üzerindeki iki konumu ve şok kulesi üzerinde ise üç konumu sağlar. LST2, orijinal LST’ nin ağır bir şekilde dayandığı çift-katlı model yaklaşımını kullanmaya devam etmektedir. Dikey plastik yükselme kısımları 2.5 mm alüminyum şasi levhaları arasına sıkıştırılmıştır. Bu da araç için güçlü ve sabit bir temel oluştururken birçok araç bileşenini koruyan iki-katlı yapıyı tesis eder. Bununla birlikte Losi aracın yapısını güçlendirmek için çaba göstermiştir. Şasi yan kolu şasiye ilave dayanıklılık katmak suretiyle önemli oranda güçlendirilmiştir. Dikey levha montajının dayanıklılığı ile birleştirilen düz levhalara kolay erişim kombinasyonu sayesinde şasi çok iyi çalışmıştır, fakat bu gelişmeler yaklaşımı komple yeni bir seviyeye getirmiştir.

 

Gaz kelebeği ve fren servosu daha önceki gibi aynı kalmaktadır ve JR Z270 ile güçlendirilmiştir. Bununla birlikte bağlantı bu kez değiştirilmiştir. Yaylı servo borunun yerine standart bir adet boru kullanılmaktadır. Düzgün hareket sağlayan yaylar bu sefer bağlantı hattı üzerine yerleştirilmiştir ve servo borusu üzerinde her türlü olası istenmeyen bükülmeyi ortadan kaldırır. Çoğu kişi bu yaklaşımı daha öncekini kıyasla çok daha kolay bulacaktır. Ters çevirme servosu ve bağlantı hattı tıpkı daha önceki gibi kurulmuştur.

 

Yönlendirme servosu yaklaşımı iyi bir gerekçeye istinaden LST ile aynıdır. Çift Z590M servolar araç lastiklerinin bu kez doğru şekilde boyandığından emin olunacak düzeyde iyi bir performans göstermiştir, bu yüzden bunu değiştirmek için herhangi bir gerekçe yoktur. Her bir servo, 6.0 voltta 85 oz-in tork boşaltmaktadır ve metal dişli aktarma organına ek koruma sağlamak maksadıyla her biri üzerine servo koruyucu monte edilir.

LST2’ nin elektronik görünümüne dikkat edilmiştir çünkü Losi bu bölgeyi de geliştirmeyi başarmıştır. Araç ile birlikte kullanmak için artık AA bataryası kullanmanıza veya alıcı kutusu satın almanıza gerek yoktur. Standart ekipman olarak dahil edilmiştir. Büyük 220cc depo bu kez fabrika ekipmanı olarak monte edildiğinden Losi, alt alıcı kutusu kulpuna 5-pilli alıcı kutusu monte etmektedir. Wall şarj aleti aracaa dahildir ve 1100mA hızında Mah kutusunu şarj etmektedir. Bu 10-11 saat içerisinde tükenen kutuyu şarj edecektir.

 

JR XS3 telsiz ve alıcı LST2 üzerine bir görünüm daha sağlayacaktır ve bunun iyi bir gerekçesi vardır. Sentezlenmiş telsiz, frekans kanallarını değiştirirken ayrı ayrı kristalleri yok etme kabiliyeti sunar. XS3’ ün oldukça fazla özelliği vardır ve muhtemelen ihtiyaç duyacağınız tüm telsiz seçeneklerini sunmaktadır. Bu özellikler şu ürünleri kapsar: uç nokta ayarı, alt-trim, dual-rate (çift-hız) ve üstel ayarlar. RS300’ ü bulunan arabanın alıcı kutusu hoş ve ferahtır. Bu da arabanın görünümünü hoş ve düzenli hale getirmek için fazla telleri kolay bir şekilde gizlemenize imkan tanır.

LST2 ‘de bulunan bir diğer yeni özellik ise fabrikada monte edilen vites kutusu kapağıdır.

 

Arabanın ilk versiyonunda, Losi viteslerin dış görünümünü tozlardan korumak için temel bir kapak monte etmiştir. Bununa birlikte ürün sahipleri arabanın aktarma organları tamamıyla korumak maksadıyla sık sık iç kapağı da tercih etmektedir. Team Losi bunu da dikkate aldı ve şimdi temiz iç kapak, stok ekipmanıdır. Bu iç kapağın koruyucu filmi de vardır. Resim kısmı için filmi çıkarmayı tercih ettiysem de ekstra koruyucu önlem olarak filmi aynen bırakıp ve daha çıkarabilirsiniz.

 

Gözden geçirilmiş fren sisteminin, LST ile ilgili önceki sıkıntılarımı giderdiği görülmektedir. Komple metal disk ve ped sistemi kullanmaktan ziyade bu kez Losi, paslanmaz çelik fren disklerini sıkıştırmak için kompozit plastik ped kullanmaktadır. Önceki fren sistemi arabanın frenlerini süper hassas hale getirdiğinden umarım yeni montaj durdurma gücü sağlarken frenlere iyi bir gelişmişlik hissi katar.

 

Transmisyonu açtıktan sonra Sherman deposunu donatacak yeterince metal sizi selamlayacaktır. Aşınmaları yok etmesi için gres yağı ile dişlilerin hepsi sıkılmıştır ve kaplanmıştır. Transmisyon arabanın en ağır parçalarından biridir, bu yüzden Losi çift işletim aralığını ve ters çevirme mekanizmasını muhafaza etme kararı almıştır. Aracıu rahatlatmak ve rotasyon kütlesini azaltmak için yarışçılar yalnızca ileriye dönük dönüşümü (conversion) (parça no LOSB3130) tercih edebilirler fakat ürün sahiplerinin çoğu aracın mükemmel bir şekilde çalıştığını sanacaklardır

 

Transmisyonun içerisine yerleştirilmiş olan ağır ve hafif çekiş hızlarından daha önce bahsetmiştim. Birçok kişi aracı yüksek çekiş hızında kullanmak istemelerine rağmen engellere ve kaya yuvarlanmasına hassas olanlar düşük dişli çekiş hızının kütük çekme gücünü tercih edebilirler. Sizin için hangi durum geçerli olursa olsun Losi sizi mutlu etmek için harika bir iş çıkarmıştır. Transmisyon yuvasının tepesindeki parça bu iki hız arasında kolayca ve hızlı bir şekilde değişiklik yapmanıza imkan tanır. Gerçekten bu değişiklik elde edilen gelişmeler sayesinde eskiye göre daha kolaydır. Selektörü (seçiciyi) okuması kolaydır ve parçayı kilitleyen tablar güçlendirilmiştir. Böylece dişli çekiş hızının değiştirilmesini kolaylaştırır ve bu da eskiye kıyasla çok daha güvenilir bir niteliktedir!

 

LST2 üzerine monte edilen yakın deposu öncekine benzemektedir. Hatta dahil olan yakıt filtresi dahi aynen alınmıştır. Bununla birlikte plastik depo aslında yüksek kapasiteli 220 cc depodur ve orijinal LST’ nin deposu gibi 49 cc yakıt sunar. Team Losi, standart ekipman olarak 5-pilli alıcıyı dahil etmeyi tercih ettiğinden AA batarya başlığı için girintili bir alanı olan eski depoyu kullanmayı devam etmenin bir mantığı yoktu. Böylece şarj edilebilir alıcı kutusu alacaksınız ve bu da daha uzun çalışma sağlar. Losi bunu da başardı!

 

220cc yakıt orijinal 171cc’ nin kullandığı birincil buton yaklaşımından istifade etmektedir. Mutlak surette birincil butona önem vermiyorum çünkü kolay bir kalkış sağlamaktadır. Bu özellikle yeni kalabalıklar için geçerli bir durumdur. Bununla birlikte eğer araçtada ayar veya değişken davranış sorunu yaşıyor iseniz, bunun nedeni genelde sızdırma yapan birincil butondur. Bu sorunun bu kez yaşandığına tanıklık etmedim fakat ilk olarak LST’ yi test ettiğimde bu sorun ortaya çıkmıştı. Bu nedenle bu, sorunu çözerken kesinlikle aklınızda bulundurmanız gereken bir durumdur.

 

Losi-özel hex adaptörden ve ona uyan dish-türü tekerden daha önce bahsetmiştim. Plastik tekerler engebeli ortamlarda kullanım içindir ve tekerlerin çekişi artırmasına yardımcı olması için yumuşak köpük ile donatılmıştır. Losi, 40-Seri lastiklerin çoğunun, 420 stil teker adı verilen tekerlere uygun olduğunu iddia etmektedir. Stok tekerler üzerindeki eşsiz tasarım iyi bir çekişle teker ömrünü dengelemeye çalışmaktadır ve önceden aracın tekeri üzerine zamklanmıştır. Bu kurulum ile ilgili tek sıkıntım 20 mm hex kullanımının şu anda teker seçiminizi yapmanızı güçleştirmesidir. Umarım ya Losi ya da yedek parça piyasası bu sorunu yakında çözüme kavuşturacaktır.

Losi LST2, ilk arabanınkinden çok daha fazla teker-ufalayan güç pompalayan yeni bir motor ile karşımızdadır. Mach 427, hoş görünümlü bir motordur. Turuncu başlığı yarış beslemeli İtalyan dinamoları düşünmenize sebep olacaktır ve ismi güçlü Amerikan arabalarının en parlak dönemini hatırlatmaktadır. Karbüratör, arabanın düşük ve yüksek hıza erişme imkanı tanıyan standart çift iğneli kayış ünitesidir.

 

Motoru ise piston ve kol açısından komple ABC yapı içermektedir. Kolu ayrıca şayet egzozu da sayarsanız toplam yedi porttan oluşmaktadır. Turuncu motor başlığının altında ayrı bir akkor buji butonu vardır ve ateşleme odası üzerine akkor bujinin düzgün bir şekilde konumlanmasını sağlar ve motor kombinasyonunun etrafında ise ayarlı boru ve başlık yer almaktadır. Motor ayrıca ilk LST üzerinde birçok kullanıcının kazanmasını sağlayan Losi rotatif marşı da kullanmaktadır. Asa türü marş cihazı basittir ve motoru döndürmek için birçok tork sağlar.

 

Aracaa alt uç gücü sağlamak için, Team Losi bu kez alüminyum kavrama pabucu ile donatmıştır. Alüminyum pabuçlar, kompozit pabuçlardan çok daha set bir şekilde kavrama kayışını tutar ve arabanın alt-uç güç bandına mükemmel bir artış sağlar. Dezavantajı ise kavrama kayışını daha sık denemeyi ve kontrol etmeyi isteyecek olmanızdır. Alüminyum tıraşlar ve pabuçların ürettiği ısı kompozit pabuçlar kullanıldığında kavrama kayışı rulmanlarının biraz daha hızlı yıpranmasına sebep olur.

 

Kavrama pabuçları ve kavrama kayışı söz konusu olduğunda kavrama kayışı bizzat gözden geçirildi. Bu kez daha önce kullanılan ayarlanabilir pinyon dişlisi-tarzı set yerine tek-parça ünite kullanılmıştır. Bu, daha önce kullanılan parçalardan çok daha az esneklik sunar ve arabanın ilk versiyonunda bulunan alüminyum kavrama kayışı setinden çok daha güçlü bir dişli mekanizması da verir. Ayrıca alüminyum kavrama pabuçlarının sağlayacağı yüksek bayt dikkate alındığında Losi açısından çok daha iyi bir durumdur.

 

Team Losi LST2, RTR modeli olarak karşımızdadır ve bu nedenle işe koyulmadan önce yalnızca birkaç adım hazırlık gerektirir. Bunlardan ilki alıcının anten kablosudur. Zaten alıcı kutusu ile nakledilmektedir fakat tedarik edilen boru içine kurmanız gerekecektir. Kabloyu bir araya toplayarak kıvrımlı bağı kaldırın ve daha sonra kabloyu gerin. Bu da düzgün ve pürüzsüz bir şekilde kablonun parmaklarınız arasından kaymasına yardımcı olur. Daha sonra da sadece tedarik edilen anten tüpünü kaygan ucu arasından geçirin. Eğer kablo kolayca kaymazsa biraz bebek pudrası dökün. Ayrıca şayet toz yoksa birkaç damla yatak yağı da dökebilirsiniz.

 

Artan anten kablosunu alıcı kutusu içinde bıraktım ve üst kısmı bir kez daha sarmak için yeterliydi. Daha sonra anten kablosunu yerine bağlayarak anten kapağını tüp üzerine yerleştirdim.

 

Daha sonra yapılacak iş alıcı kutunun şarj edilmesidir. Bu işlemi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için herhangi bir yedek parça şarj aleti kullanabilmenize rağmen tedarik edilen wall şarj aleti bunu yaklaşık 10-11 saat içerisinde yapabilir. Herhangi bir yedek parça şarj aletinin 1 ila 1.5 amper hızında NiMH alıcı kutusunu şarj edebilme kapasitesinin olduğundan emin olun. Yüksek şarj hızı kutuya zarar verebilir. Kutu şarj edildiğinde yalnızca fişi yeniden takın ve arabanın çalıştırılana kadar güç anahtarının kapalı konumda olduğundan emin olun

 

LST2 ‘ye arka lexan kanadı monte etmek isterseniz şimdi bunu gerçekleştirme zamanı. Kanadın koruyucu filmini çıkarın ve arabanın arka kısmına kanadı yapıştırmak için çift taraflı bandı kullanın. Kanadın alt kısmındaki kavisin arabanın gövdesinin arka ucunda yakalayacağınız açıya uygun olduğuna dikkat edin.

 

Mach 427 motorun düzgün bir şekilde hava akışını sağlamak üzere ön camı açmak için delik testeresi kullandım. Gövde delik raybası ile pilot deliği açarak işe başladım ve bunu iki-inç delik testere deliği açma takip etti. Tespitlerime göre delik testeresi, soğutucu delik açmanın en hızlı ve etkili şeklidir ve bu da mükemmel bir kesim sağlar.

 

Rotatif marş ünitesi için Tamiya bağlantı parçası ile birlikte standart 6-pilli kutuya ihtiyaç duyacaksınız. Bu tür amaçlar için ucuz 1500Mah Dynamite kutu kullandım. Ana Dynamite Mega-Peak şarj aleti ile kutuyu şarj ettim ve şarj olduğunda manüel marşa monte ettim. Arka kapağın üzerine monte edilmiş olan marş çubuğunu göreceksiniz. Telsizin orta kısmına 8 AA bataryaları monte ettiğinizden emin olun. Benim JR telsizlerle çalışan verici kutum zaten vardı, bu yüzden bunu kullandım. AA rotasına gitmek isterseniz kaliteli pil kullandığınızdan emin olun. Bu en iyi hıza ulaşmanızı ve genel batarya ömrünün uzun olmasını sağlayacaktır. Son aşama ise gövdenin takılmasıdır. Yalnızca arabanın üst kısmına yerleştirin ve gövde mandallarını takın. Şimdi harekete geçme zamanı!

 

 

 

Arabanın Mach 427 motorunun rodajı ile işe koyuldum. Her zamanki gibi ısı-devir motorunu seçtim. Bunu gerçekleştirmek için arka bahçede oldukça büyük bir alanı kullandım ve işlem boyunca aracı geniş oval ve sekiz rakamı şeklinde sürdüm. Rodaj işlemine başladıktan sonra motoru yavaşça yana yatırdım çünkü iğne ayarlarının ideal olacağını düşündüğüm durum için oldukça zengin olduğunu hissettim.

 

Motoru ilk çalıştırdığımda bir kaç yıl önceki ilk LST üzerindeki deneyimlerime istinaden herhangi bir güçlük yaşanacağını beklemiyordum. Nihai olarak birincil butonlara önem vermememe rağmen mükemmel bir çalışma sağlıyorlar. Piston üzerinde birkaç denemeden sonra ateşleyicinin kurulumu, motorun üzerindeki marşın dönüşümü ve LST2 çalışır durumdaydı. Çıkarttım ve motoru rodaj etmeye başladım.

 

Komple rodaj işlemi, rotatif marş sayesinde ipek gibi pürüzsüzdü. Gerekli olan her bir denemede motor süratle çalıştı. Çalışan motor biraz üst kısımdaydı fakat rodaj işlemi boyunca orada bıraktım. Bir yandan gevşerken diğer yandan da motorun çalışmasını yardımcı olmaktadır. Daha sonra bana sağlıklı doz güç vermesi için iğneleri çekme zamanı gelmişti.

 

En uygun ayarı bulmak için gerçekleştirdiğim değişimler esnasında hem yüksek hem de düşük hızlı iğneleri yana yatırdım. Hem alt uç hem de ciddi üst uç hızını ayarlarken araçların motorlarını da yeniden ayarladım. Mach 427 ayarlanması oldukça kolay olan bir motordur. Gerçekten orijinal LST’ nin motorundan çok daha kolay bir şekilde ayarlanma özelliği vardır.

 

Ayarlandığında LST2, arka bahçe tozu içinde stok tekerleklerine ekstra güç sağlamıştır ve arkasında durduğum için tüm kuyruk tozlarını ve birikintileri üzerime sıçrattı. Kuyruk tozlarını gönderdikten hemen sonra LST2 arka bahçede fırlamaya hazır hale geldi ve yaklaşık 43 MPH hıza ulaşarak ikinci vitese geçti. Yeni Mach 427 motor büyük bir gayretle LST’ nin Mach.26 ‘sını harekete geçirdi.

 

Arka bahçede araçla biraz oynadım ve ne kadar kullanıma meyilli olduğunu görmek için birkaç sıçrama yaptırdım. Bu araç havaya iyi bir şekilde kalktığı için ilk izlenimlerim olumluydu. Bununla birlikte gün ışığında süratle soldu ve kutuya koyup paydos verme zamanı geldiğini biliyordum. Karanlıkta bu dinamoyu çalıştırmaya devam etmenin hiçbir mantığı yoktu. Çalıştırmaya devam etmenin arabanın ağaca çarparak durması ile sonuçlanması muhtemeldi!

Bir sonraki gün öğleden sonra Monkey Bottom Raceway’ e gittim. Pist üzerinde birkaç hareket gerçekleştirmek için arabayı hazırladım ve Losi LST2’ hi çalıştırdım. Beklediğim gibi araç çabucak çalıştı ve birkaç iğneyi çıkardıktan sonra pistte dolaşmaya başladım.

 

Tekerler, teker ömrü açısından işe yarayan lastik dış yüzey modeli vermeye başladı. Bununla birlikte pistte çok kolay bir şekilde aşınmadı özellikle limitleri zorlayan Mach 427’ nin gücü ile. Üreticiler, özel bir bölgeye yönelik tekerden ziyade ‘çok fonksiyonlu teker’den fazlasını sunduklarından bu tipik RTR lastikleridir. Herkesin pist için ideal teker kombinasyonları olacaktır ve her yüzeyde mükemmel iş gören bir teker sunması ise mümkün değildir. Yine de Losi 420 jantlar üzerinde Bowties veya Crimer Fighter setim olsaydı pist etrafında ciddi tur zamanları yakalayacağımı belirtmek isterim.

 

Sınırlı çekişle bile zemin için iyi güç sağlayabilirim. Başlangıç virajından sonra pisti temizlemek anlık bir durumdur. Gerçekten iyi bir sürüş pistte aracı bir yöne doğru yönlendirmeye zorlayacaktır ve inişten sonra bir sonraki kısma bakıp, ortadaki baş kısma vurmak ideal bir rota değildir! Birkaç virajı geçtikten sonra pist LST2 ‘ye 1/8 ölçeğindeki aracın gösteriş yapmayı sevdiği üçlüyü sağlayacaktır. İyi bir sürüş ile virajdan önceki yatış etrafında pistin bu kısmını da üçlü hale getirecektir. Arabalara havada ciddi zaman kazanma kabiliyeti olan tek insanlar olmadığını göstererek mükemmel bir iş çıkarmıştır. Şayet çok daha muhafazakar bir yaklaşıma gerek duyuluyorsa çift-tek veya tam tersi sıçrama yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Arabanın lüks süspansiyonu aracı kontrol altında tuttu ve piste üstten bakış sağladı. LST2 pistteki başka herhangi bir şey gibi kolay bir şekilde masa üstünü fethetti. Gösteri botu gibi yeterince gücü vardı ve arka tarafının da ötesinde komple iniş uzunluğunu temizleyebilirdi. Masa üstünden sonra sola doğru keskin bir viraj dönülmesi halinde bu durum sorun yaratabilir. Bununla birlikte LST2’ nin etrafta dolaşması ve frenlerin sağladığı güç sayesinde diğer yöne yönelmesi kolaydır. İstediğim düzeyde çekiş sağlamamalarına rağmen bunda tekerlerin de payı vardı. Bu tekerlerin özelliklerini köşelerde güç sağlamak amacıyla sık sık kullandım.

 

LST2’ nin frenleri kesinlikle arabanın önceki versiyonunda bulunan düzenekten çok daha iyi bir his verdi. Paslanmaz çelik fren kaliperilerinin ve disklerinin açma/kapama hissinden ziyade kompozit pedler genelde frenlerden çok daha fazla geri besleme sağladı. Araçta şiddet hissetmeksizin kaç tane fren hareketi uyguladığımı kolay bir şekilde düzenleyebiliyordum. Arabanın arka ucu ağır hız altında çok daha az bükülme gerçekleştirdi ve süspansiyon pist boyunca teknik sıçramaları desteklemek için arka kısımda asgari seviyeye düşmeye daha meyillidir. Kimileri bu süper-yumuşak yağ kombinasyonunu tercih ederken ben ise çok daha az ağır yayı ve şok yapı kombinasyonunu tercih ederdim. Araç kutunun dış kısmına oldukça yakın olduğundan bu çok fazla sürmez.

 

Biraz daha fazla düz hat dayanıklılığı vermesi için kendimi tekerlerin ön toesini biraz değiştirirken buldum. Bu ayarlamanın yapılması ile arabanın arka kısmın uç açısı ile çalışma kabiliyetimi de kaybettim. Bu süper öneme sahip bir parça değildir fakat biraz ekstra-toe açısı arka ucun düz kalmasına yardımcı olabilir ve bir yandan da köşeye fırlatır ve hızlandırır. Öğleden sonra piste çıktığım bir diğer LST2 ile ağır yarış yaptım. Birkaç kereden fazla boyaları değiştirdik. Monkey Bottom’ u, Bristol Raceway’ in arazı versiyonu görünümü verdik. Bu çok eğlenceliydi ve zaman çabucak geçti. Oldukça şaşırtıcı bir şekilde tüm kazalar ve duvara çarpmalar arabanın hiçbir parçasının kırılmasına sebep olmadı. Bu arabanın genel dayanıklılığına işaret ediyordu!!

 

Birkaç küçük sorunu da hallettim. Bunlardan biri arka transmisyon sürüş bağı için başsız vidayı da içeriyordu. Bu beni ön teker ile baş başa bıraktı, böylece aracı içeri çektim ve inceledim. Sorunu hemen çözdüm, diş tutucusunu uyguladım ve sıktım. Başsız vida bana başka bir sorun yaşatmadı.

 

Yaşadığım diğer tek sorun ise benzer nitelikteydi fakat bijon somunlarını da dahil ettim. Öğleden sonra ikisini de büktüm ve son olarak geri döndüm ve hepsine biraz diş tutucusu uyguladım. Sıkı olduklarından emin olmak için yeniden sıktım ve o noktadan sonra her şey sorunsuzdu. Aracı kutusundan çıkarır çıkarmaz hemen bijon cıvatasını sıkmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu sizi baş ağrısından kurtaracaktır ve kaybettiklerinizi bulmaya çalışırken size zaman kazandıracaktır!

 

Aracı sürürken başka herhangi bir şikayetim olmadı. LST2 pistte bir ton ağırlığa dayanabilen çok güçlü bir araç olduğunu kanıtlamıştır ve sürücü standından bana oldukça eğlence vermiştir. Tüm araba tekerleklerinin piste oturması, yan kısımlara çarpması ve diğer araçlarla renk değiştirmesi ile LST2 bana güçlü bir şekilde gidebileceğini ve daha da fazlasını gerçekleştirebileceğini göstermiştir. Kesinlikle Team Losi dev araçlardaki en son kıvrılmalarıyla çağ atlamış görünmektedir!

 

Losi LST2 kesinlikle orijinali üzerinde yapılan bir iyileştirmedir. Gerçekten birçok mevcut ürün sahibinin sadece yapılan kayda değer değişiklikler yüzünden arabanın yeni versiyonunu satın almaktadır. Çok daha serttir, hızlıdır ve öncekine kıyasla çok daha fazla para sunmaktadır. Bu araç gerçekten mükemmel!

 

Bu araçda kusur bulmam için çok dikkatli bir şekilde bakmak gerekir. Eleştirebileceğim tek husus heks adaptörleri ile ilgilidir. Daha önce kullanılan 14 mm adaptörlerden çok daha iyi olmasına rağmen kullanılan 20 mm ebadındakiler teker seçiminizi kısıtlar. 23 mm ebadındakiler ise çok daha iyi bir seçim olacaktır.

 

Telsizin kolay bir şekilde herkesin ihtiyaçlarını özellikle de amatörlerin temel isteklerini karşılayabilmesi gerekir. LST platformu piyasadaki bu kategoride yer alan tüm araçları alt edebilir. Daha sonra manüel marş ile araç oldukça kullanıcı dostudur.

 

LST2’ nin, araç bir yıl önce piyasaya sürülmüş olandan çok daha güçlü ve etkili bir pakete sahiptir. Bazı şeyler zamanla çok daha iyi ve net hale gelir. LST2’ yi bir süre kullandıktan sonra bu arabanın çok kolay bir şekilde bu kategoriye girdiğini göreceksiniz. Umarım LST ile daha önce pistte gördüğümden daha fazlasını görürüm çünkü platform kesinlikle buradan çok daha fazlasını istiyor!

 


 
 
 
Ürün Özellikleri 
Ölçek 1/8
Uzunluk 559mm
Genişlik 470mm
Dingil Aralığı 361mm
Ağırlık 5.9kg
Takım/RTR/ARF RTR
Gövde LST2 Yarış tipi, boyanmış
Yakıt Deposu Hacmi 220cc.
Tamamlamak için gerekenler 7.2 V pil ve Şarjı  

 


 
 

Taksit Taksit Tutari Toplam Tutar
2 613.31 1226.61
3 412.76 1238.29
6 208.33 1249.97
12 106.11 1273.34
Taksit Taksit Tutari Toplam Tutar
2 613.31 1226.61
3 412.76 1238.29
6 208.33 1249.97
12 106.11 1273.34
Taksit Taksit Tutari Toplam Tutar
2 613.31 1226.61
3 412.76 1238.29
6 208.33 1249.97
12 106.11 1273.34
 
Taksit Taksit Tutari Toplam Tutar
2 613.31 1226.61
3 412.76 1238.29
6 208.33 1249.97
12 106.11 1273.34
Taksit Taksit Tutari Toplam Tutar
2 624.99 1249.97
3 420.55 1261.66
6 212.22 1273.34
12 108.06 1296.7
Taksit Taksit Tutari Toplam Tutar
2 624.99 1249.97
3 420.55 1261.66
6 212.22 1273.34
12 108.06 1296.7
 
Taksit Taksit Tutari Toplam Tutar
2 624.99 1249.97
3 420.55 1261.66
6 212.22 1273.34
12 108.06 1296.7
Benzer Ürünler
GS Vısıon Daha Güçlü Daha Hızlı ... 1.6 beygir ...624.00 YTL + KDV
HPI Savage X 4.6 RTR (GT-2 Kırmızı Kep ve Reverse)1054.00 YTL + KDV
GS Vision EVO RTR Mustang 350/18lik Motor624.00 YTL + KDV
GS XUT 1/8 Off Road Racing Truggy1324.00 YTL + KDV
T5509 / JATO737.00 YTL + KDV
E-MAXX669.50 YTL + KDV
OFNA 3431050.00 YTL + KDV
Losboo181 /Muggy1000.00 YTL + KDV
Team Magic G4S Lola/GTP R.T.R950.00 YTL + KDV
LOSB0083I / 8IGHT Truggy1080.00 YTL + KDV
Tavsiye Ettiklerimiz
Pet Style Regl Külot No.58.40 YTL + KDV
Povenis Göğüs Büyütücü Kremi99.00 YTL + KDV
Record Mangiatoie Mama Kabı 800 ml5.00 YTL + KDV
Pet & Joy İnek Memesi Stick10.00 YTL + KDV
Brıck Game5.00 YTL + KDV
Aquael Neo Heater Plastik Isıtıcı 100 watt67.83 YTL + KDV
18 Ayar Altın 0.18 ct Pırlanta Tria Kolye DP19532941.50 YTL + KDV
Pilsan Minyatür ( Şehir Seri C )50.72 YTL + KDV
15 Fonksiyonlu Pense11.10 YTL + KDV
Soleil Renkli Boncuklu Merdiven12.50 YTL + KDV

Sosyal Ağlar:

Müşteri Hizmetleri

Güvenli Ödeme Sistemi

12 Taksit
 
12 Taksit
1024bit SSL

150 ytl Üzeri Kargo Ücretsiz!

SSL Güvenlik Sertifikamız

Yükleniyor...