anasayfa Sipariş Takibi Site Haritası
Müşteri Hizmetleri İletişim
 
Arama
Giriş Yap    Üye Ol     
İade Şartları

 İade Şartları

1. İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

2. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3. İade etmek istediğiniz ürünün kargo ücretini karşılamanız gerekmektedir.

4. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

5. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. - Her türlü yazılım ve programlar - DVD, VCD, CD ve kasetler - Taşınabilir bilgisayarlar - Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

6. Her türlü kozmetik ürünleri İade İşlemleri - Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.

7. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 1 ile 7 gün arasında değişmektedir.

NOT: İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte göndermesi gerekmektedir.iade faturası, Kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmesi gerekmektedir.

 

 

Nasıl İade Edebilirim? 

1. Eniyial.com üzerinden yapılan satışlar, Uzaktan Satışlar sınıfına girer ve "Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun" ile "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği"nin hükümlerine tabidir.

 2. Satın alınan ürünlerin iade edilmesi konusundaki hususlar da bu kanun ve yönetmeliğin kapsamında değerlendirilmelidir.

 3. İade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, müşteri, siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi nezdinde gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde ya da ambalajında herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma, kutunun açılması ya da ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade etmelidir.

 4. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir. Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade şartları için lütfen tıklayınız.

 

Müşteri Hizmetleri

Güvenli Ödeme Sistemi

12 Taksit
 
12 Taksit
1024bit SSL

150 ytl Üzeri Kargo Ücretsiz!

SSL Güvenlik Sertifikamız

Yükleniyor...